Байерн е близо до трансфер на 16-годишен нападател
Байерн може да привлече 16-годишния нападател Юн Куси-Асаре от шведската Първа лига, съобщава шведският портал Sport Expressen.
Според източника се очаква скоро футболистът на АИК (Стокхолм) да замине за Мюнхен, за да премине медицински прегледи. Възможната сума на трансфера е неизвестна.
Куси-Асаре е възпитаник на футболен клуб АИК. Той извървя пътя си от U19 до основния отбор. Договорът на играча с клуба е до септември 2026 г. Transfermarkt оценява младия нападател на 300 хиляди евро.
През миналия сезон Куси-Асаре изигра четири мача (62 минути), но не бе ефективен.
След 19 кръга Байерн заема второ място в Бундеслигата с 47 точки. Байер е лидер в шампионата (49 точки).
- Клинсман: Начинът на игра на Кей е фантастичен
- Кейн: Това бе добра победа
- Байерн ще спечели регионалния сблъсък срещу Аугсбург
- Компани: Не може винаги да се печели лесно
- Ясни са 15 отбора, които ще играят в плейофите
- Байерн Мюнхен се класира за 1/8-финалите на ШЛ
- Компани: Нямам думи за Нойер
- Байерн e първият отбор от топ 5 лигите в Европа, достигнал 100 гола
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]