Байерн Мюнхен обяви трансфера на Ерик Дайър
Байерн Мюнхен официално обяви трансфера на защитника Ерик Дайър от Тотнъм. Футболистът подписа договор до 30 юни 2024 г. с възможност за удължаване с още една година.
Английският национал ще носи фланелката с номер 15 на мюнхенския клуб.
По-рано бе съобщено, че играчът ще премине в германския клуб безплатно. Байерн ще плаща за мачове и постижения след определен период. Общата сума не трябва да надвишава 3-3.5 милиона евро.
Кариерата на 29-годишния футболист започва в Португалия, където англичанинът се мести като дете. Той дойде през младежката академия на Спортинг Лисабон. Дайър се завърна в Англия през сезон 2014/2015, присъединявайки се към Тотнъм, където оттогава има 365 мача и вкара 13 гола. Бранителят дебютира за националния отбор на Англия през 2015 година. Ерик участва и на Световните първенства през 2018 и 2022, както и на Евро 2016. Според информация, предоставена на портала Transfermarkt, пазарната стойност на футболиста е 12 милиона евро.
- Килиан Мбапе убеждава Майкъл Олисе да премине в Реал Мадрид
- Жена твърди, че Майкъл Олисе е баща на дъщеря ѝ, спорът вече е в съда
- Майкъл Олисе се разплака след драматичната загуба от Англия
- Хари Кейн: Това е един от най-добрите национални отбори на Англия, в които съм играл
- Майкъл Олисе подобри рекорд на Пеле на световни първенства
- Хари Кейн: Томас Тухел научи много на първото си голямо първенство с Англия
- Байерн е уверен, че ще задържи Олисе въпреки слуховете за Реал Мадрид
- Астън Вила преговаря с Байерн за Жоао Палиня
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]