Байер на Алонсо постави клубен рекорд
В сряда, 1 ноември, Байер победи Хофенхайм като гост в мач от 10-ия кръг на германското първенство - 3:2. Така тази победа бе десета поредна за тима от Леверкузен, което е клубен рекорд. Байер никога не е губил този сезон.
За последно Байер загуби в официален мач в края на миналия сезон - на 27 май. Това се случи в двубой от германското първенство с Бохум - 0:3. В следващите 15 мача Леверкузен победи отбори като Тевтония Отенсен (8:0), Лайпциг (3:2), Борусия Мьонхенгладбах (3:0), Дармщад (5:1), Хакен (4:0), Хайденхайм (4:1), Майнц (3:0), Молде (2:1), Кьолн (3:0), Волфсбург (2:1), Карабах (5:1), Фрайбург (2:1) и Зандхаузен ( 5:2). Отборът на Шаби Алонсо също изравни с Байерн (2:2).
Байер ще изиграе следващия си мач в четвъртък, 9 ноември. Отборът на Алонсо ще срещне Карабах като гост в 4-ия кръг на груповата фаза на Лига Европа.
- Диоманде попари Ливърпул и Барселона
- РБ Лайпциг следи Мартинели – възможен заместник на Диоманде
- Хьонес: Гласнер щеше да поеме Байерн, но Палас го задържа
- Хьонес: Кейн струва 250 млн. евро
- Лайпциг не иска Гакпо – предпочита пари за Диоманде
- Гуардиола дал „зелена светлина“ за Компани в Байерн
- Байерн насочва поглед към защитник на Челси
- Байер Леверкузен връща Алейбегович за 8 млн. евро
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]