Борусия Дортмунд оглави класирането в Бундеслигата (видео)
Завърши мачът от 8-ия кръг на германската Бундеслига между Борусия Дортмунд и Вердер Бремен. Срещата се проведе на стадион "Сигнал Идуна Парк" в Дортмунд. Мачът бе ръководен от съдийска бригада, водена от Феликс Брих от Мюнхен. Борусия победи с 1:0.
Единственият гол падна в 67-ата минута, когато халфът на Дортмунд Юлиан Бранд се разписа след пас на Емре Джан.
Бранд вкара три гола и направи четири асистенции през този сезон в Бундеслигата.
Благодарение на тази победа Борусия се изкачи на първо място в класирането на германското футболно първенство, като събра 20 точки след осем мача. Вердер е на 14-то място с шест точки.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Борусия Дортмунд победи Щутгарт с два гола след 90-ата минута (видео)
- Анонс на 28-ми кръг на Бундеслигата
- Манчестър Юнайтед с оферта за Антон от Борусия Дортмунд
- Клоп се включи в мач на легендите на Ливърпул и Дортмунд
- Матиас Замер: Раздялата между Борусия Дортмунд и Себастиан Кел е логична
- Борусия (Дортмунд) търси наследник на Кел, Бук е сред фаворитите
- Дортмунд с обрат от 0:2 до 3:2 срещу Хамбургер (видео)
- Борусия Дортмунд удължи договора на Емре Джан въпреки тежката контузия
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]