РБ Лайпциг помете Байерн в Суперкупата на Германия
Приключи мачът за Суперкупата на Германия, в който се срещнаха Байерн и Лайпциг. Отборите играха на "Алианц Арена" в Мюнхен (Германия). Двубоят бе ръководен от съдийска бригада начело с Бастиан Данкерт (Рощок).
Още в третата минута на мача Лайпциг откри резултата - точен бе халфът Даниел Олмо. В края на полувремето "биковете" затвърдиха лидерството си благодарение на нов гол на Олмо.
В 68-ата минута Олмо реализира дузпа и доведе резултата до разгромен. Мачът завърши така - 3:0 в полза на Лайпциг. Старши-треньорът на "биковете" Марко Розе спечели втория си трофей като старши -треньор на Лайпциг.
Байерн и Лайпциг се срещнаха в мача за Суперкупата и през миналия сезон. Тогава мюнхенците бяха по-силни - 5:3. Байерн спечели три от последните си пет директни срещи. За пореден път бе записана победа на Лайпциг и равенство.
- Килиан Мбапе убеждава Майкъл Олисе да премине в Реал Мадрид
- Жена твърди, че Майкъл Олисе е баща на дъщеря ѝ, спорът вече е в съда
- Майкъл Олисе се разплака след драматичната загуба от Англия
- Хари Кейн: Това е един от най-добрите национални отбори на Англия, в които съм играл
- Майкъл Олисе подобри рекорд на Пеле на световни първенства
- Хари Кейн: Томас Тухел научи много на първото си голямо първенство с Англия
- Байерн е уверен, че ще задържи Олисе въпреки слуховете за Реал Мадрид
- Астън Вила преговаря с Байерн за Жоао Палиня
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]