Приоритет за Мукоко е трансфер в Барселона
Нападателят на Борусия Дортмунд Юсуф Мукоко, който ще стане свободен агент през лятото на 2023 г., възнамерява да продължи кариерата си в Барселона, съобщава Sport.es.
По-рано бе съобщено, че 18-годишният футболист и неговото обкръжение са отказали нов договор с Борусия със заплата от €6 млн. По-късно самият Мукоко излезе с изявление, че тази информация не е вярна.
18-годишният Мукоко има 22 мача във всички турнири за Борусия Дортмунд този сезон. Нападателят отбеляза шест гола и направи пет асистенции. Футболистът бе включен в националния отбор на Германия за Световното първенство в Катар и игра в един мач.
Ако страните не се разберат за нов договор, то от януари Мукоко ще може да преговаря директно с други клубове.
- Борусия Дортмунд прекъсна серията на Майнц 05
- Борусия Дортмунд ще продължи да притиска Байерн Мюнхен
- Борусия Дортмунд прекърши Волфсбург (видео)
- Анонс на 21-ви кръг на Бундеслигата
- Борусия Дортмунд измъкна трите точки след трилър
- Интер победи Борусия Дортмунд
- Киву: Имаме солиден отбор
- Борусия Дортмунд с класика на гости на Унион (видео)
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]