Байерн е готов да се раздели с Павар
Байерн Мюнхен е готов да се раздели с френския защитник Бенжамен Павар, съобщава в социалната мрежа журналистът Флориан Плетенберг.
Според Плетенберг, клубът от Мюнхен иска да получи около 35 милиона евро за световния шампион.
Бенжамен Павар премина в Байерн от друг немски клуб, Щутгарт, през 2019 г. Играейки за Байерн, французинът спечели шампионата, Купата и Суперкупата на Германия, както и Шампионска лига и Суперкупата на УЕФА. Освен това Павар е световен шампион с националния отбор на Франция.
Настоящият договор на Павар е до лятото на 2024 г. Transfermarkt оценява стойността на играча на €30 млн. През предишния сезон Павар записа 36 мача във всички турнири и даде две асистенции.
- Олисе задмина Бруно по асистенции средно на мач през сезона
- Хари Кейн влезе в елитна компания след исторически сезон с Байерн
- Хари Кейн не изключва завръщане във Висшата лига
- Хеттрик на Кейн донесе Купата на Германия на Байерн
- Бундеслигата 2025/26: между хегемонията на Байерн и падението на Байер
- Байерн Мюнхен ще сложи ръка и на Купата
- Компани: Искаме да върнем Купата на Германия в Мюнхен
- Хьонес: Срещу Байерн ще ни трябва изключителен мач
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]