Матеус: Роналдо в Байерн би било секси
Легендата на Байерн Мюнхен Лотар Матеус призова шампионите на Бундеслигата да обмислят трансфера на нападателя на Манчестър Юнайтед Кристиано Роналдо.
През уикенда стана известно, че Роналдо е поискал от Юнайтед да бъде совбоден да напусне клуба. Кристиано иска да играе в Шампионска лига и да се бори за трофеи, а "червените дяволи" не могат да му обещаят това.
Матеус вярва, че Роналдо може да бъде добър заместник на Роберт Левандовски, осигурявайки на отбора около 30 гола на сезон и възстановявайки трансферната му сума чрез продажби на стоки.
"Роналдо в Байерн, това би било секси. Поне си струва да го обмислим.
Мисля, че ако Роналдо е физически способен да помогне на Байерн за година или две и те имат способността да инвестират парите, които са направили от Роберт Левандовски, в португалската мегазвезда, тогава бих го обмислил. Разбира се, това няма да е трансфер за бъдещето. На 37 години е и за това ще се говори през цялото време.
Също така не съм сигурен дали той пасва на модела на игра на Байерн. Но той все пак е изключителен голмайстор.
Той е един от най-добрите нападатели на всички времена и има гарантирани около 30 гола на сезон. Има и гаранция, че ще изплати трансфера си с продажби на фланелки и подобни неща“, заяви Матеус пред Sky Germany.
- Манчестър Юнайтед планира мащабно европейско турне през лятото
- Зиркзее не бърза да напуска Манчестър Юнайтед въпреки слуховете
- Барса все още може да откупи Рашфорд, опцията не е изтекла
- Ман Юнайтед среща финансови пречки за евентуалното завръщане на Рашфорд
- Манчестър Юнайтед подготвя нов договор за Хари Магуайър
- Манчестър Юнайтед с оферта за Антон от Борусия Дортмунд
- Андерсън игнорира трансферните слухове: Мисля само за Форест и Англия
- 75% от феновете искат VAR да бъде премахнат от Висшата лига
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]