Борусия Дортмунд обяви трансфера на Алер
Нападателят на Аякс Себастиан Алер премина в Борусия Дортмунд. За трансфера на 28-годишния котдивоарец съобщава официалният сайт на "пчелите“. Договорът с нападателя е подписан до 30 юни 2026 г.
"Много сме доволни, че успяхме да подпишем със Себастиан Алер, опитен централен нападател, който наскоро се представи отлично в Шампионска лига, но също така е много запознат с Бундеслигата и вече показа своята класа и високо качество на игра“, заяви спортният директор на Борусия Себастиан Кел.
По-рано бе съобщено, че трансферът на Алер е струвал на дортмундчани €35 млн. Котдивоарецът игра за Аякс от януари 2021 г., преминавайки от Уест Хем Юнайтед. Според Transfermarkt пазарната стойност на нападателя е 35 милиона евро.
- Битка между грандовете за Адейеми, Челси и Юнайтед водят надпреварата
- Резултати от последния кръг на Бундеслигата
- Дортмунд завърши сезона с победа и най-силния си актив от 2019 година насам
- Борусия Дортмунд привлече френски талант от РБ Залцбург
- Анонс на 33-ти кръг на Бундеслигата
- Борусия Дортмунд пречупи Айнтрахт и си гарантира второто място в Бундеслигата
- Зюле приключва с футбола на 30 години
- Гладбах шокира Дортмунд и си гарантира оставането в Бундеслигата
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]