Хамбургер пропиля шанса си да се завърне в Бундеслигата
Херта Берлин ще играе в Първа Бундеслига и догодина. Столичани бяха загубили първия мач срещу Хамбургер с 0:1, но днес постигнаха успех с 2:0 в реванша от плейофите за промоция/изпадане от елита на Германия. Така Феликс Магат за пореден път показа, че може да спаси отбор от подобна ситуация.
Дедрик Боята откри резултата още в четвъртата минута, а Марвин Платенхарт удвои в 63-ата минута от фаул, но второто попадение ще тежи на съвестта на вратаря Даниел Хайер Фернандес. В края на мача Люка Тузар бе изгонен за втори жълт картон, но в крайна сметка до нов гол не се стигна. Така "Старата дама" ще запази мястото си в Първа Бундеслига, а и Хамбургер ще запази своето във втори ешалон.
- РБ Лайпциг назначи Мартин Демикелис за нов старши треньор
- Демикелис поема РБ Лайпциг
- Байерн се включи в битката за Морган Роджърс
- Байерн се отказва от Рио Нгумоа заради твърдата позиция на Ливърпул
- Агентът на Клоп отрече за Реал Мадрид: Интересува го само Германия
- Официално: Байер назначи Карлес Мартинес за свой старши треньор
- Байер намери наследник на Юлманд – идва треньорът на Тулуза
- Байер се отказа от Арбелоа заради съмнения в готовността му за върха
509