За първи път в Германия отмениха мач заради расизъм
Мачът от 20-ия кръг на трета лига в Германия между Дуисбург и Оснабрюк беше прекратен и след това отменен. Отборите прекараха на терена само 35 минути и бяха принудени да прекъснат заради обиди към нападателя на гостите Арън Опоку, съобщава The Guardian.
Съдиите сигнализираха, че обидите са имитирали викове на маймуна и главният съдия на срещата Николас Винтер първо спря играта, а половин час по-късно реши да отмени мача. Нарушителят бе арестуван и изпратен в полицията, а от Дуисбург обявиха, че играта е приключила, тъй като Оснабрюк вече не може да участва в мача. Така за първи път в Германия бе отменен футболен мач поради расизъм.
Оснабрюк е на девето място в класирането с 29 точки. Дуисбург (17) е на 18-о място.
- Кейн: Липсваше ни енергията
- Компани: Понякога просто нямаш правилния мач в правилния ден
- Борусия Дортмунд с класика на гости на Унион
- Хофенхайм прегази Айнтрахт във Франкфурт
- РБ Лайпциг с класика на гости на Хайденхайм
- Байерн Мюнхен с първа загуба в Бундеслигата
- Байер с минимална победа над Вердер
- Кейн не е най-заплатеният в Байерн Мюнхен
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]