Дортмунд рaзнищи Волфсбург, а Холанд се завърна триумфално (видео)

F.

Волфсбург и Борусия Дортмунд изиграха двубой от 13-ия кръг на Бундеслигата. Гостите победиха с 1:3, като последния гол в мача отбеляза изненадващо завърналия се по-рано от контузия Ерлинг Холанд.

Още във втората минута домакините поведоха с 1:0 благодарение на Ваут Вегхорст. Това не влизаше в плановете на Дортмунд и футболистите заиграха по-убедително като в 35-та минута Емре Джан изравни за 1:1. Голът дойде след свирена дузпа за нарушение срещу Марко Ройс.

Малко след началото на второто полувреме дойде и още един гол за гостите. Дониел Мален удари греда, но в 55-та минута все пак успя да се разпише за 2:1. До края на двубоя футболистите на Волфсбург изпуснаха няколко възможности да променят резултата, но това направиха само от екипа на "черно-жълтите". Ерлинг Халанд влезе в последните 20 минути и съответно в 81-та минута записа гол на своята сметка. Така той вече има 50 гола в 50 мача в Бундеслигата, което е рекорд.