Байерн Мюнхен не успял да продаде трима през лятото
Дори на пръв поглед финансово стабилен клуб като Байерн Мюнхен периодично трябва да продава собствени играчи, за да има потенциал да привлече нови кадри в бъдеще.
Според германския вестник Bild, през миналото лято спортният директор на действащите шампиони на Германия Хасан Салихамиджич е работил активно върху продажбата на трима играчи.
Става дума за халфовете Микаел Куисанс, Марк Рока, както и на защитника Буна Сар.
По отношение на полузащитниците, клубът не можа да се споразумее за размера на трансферите, очаквайки да получи по 10 милиона евро за тях.
В същото време проблемите около трансфера на крайния бек започнаха, когато той отказа да напусне отбора, където печели по 4 милиона евро на сезон.
В резултат на това през новия сезон и тримата играчи остават далеч от вниманието на Юлиан Нагелсман и само Сар успя да изиграе повече от 100 минути (148) във всички турнири, като дори успя да вкара гол през това време.
- Олисе задмина Бруно по асистенции средно на мач през сезона
- Хари Кейн влезе в елитна компания след исторически сезон с Байерн
- Хари Кейн не изключва завръщане във Висшата лига
- Хеттрик на Кейн донесе Купата на Германия на Байерн
- Бундеслигата 2025/26: между хегемонията на Байерн и падението на Байер
- Байерн Мюнхен ще сложи ръка и на Купата
- Компани: Искаме да върнем Купата на Германия в Мюнхен
- Хьонес: Срещу Байерн ще ни трябва изключителен мач
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]