Борусия Дортмунд с победа и на точка от Байерн Мюнхен (видео)

F.

Борусия Дортмунд победи Аугсбург с 2:1 и се доближи само на точка от лидера в Бундеслигата Байерн Мюнхен, който играе в неделя. И в този мач звездата на отбора Ерлинг Холанд отсъстваше, но съотборниците му успяха да се справят с гостуващия тим.

Още в 10-та минута Рафаел Герейро откри от дузпа. 10 минути преди края на първата част Аугсбург успя да изравни чрез Анди Зекири.

В 51-та минута дойде и победния гол за "жълто-черните". Юлиан Бранд достигна до точно подаване и с удар по трева в десния ъгъл вкара топката във вратата на гостите. Малко след това Зекири отново отбеляза за Аугсбург, но попадението не беше прието заради засечено нарушение. После Дортмунд удари две греди чрез Марко Ройс и Торган Азар, а Ройс пропусна и от изгодна ситуация.