Забитцер поиска от РБ Лайпциг да го продаде на Байерн Мюнхен
Полузащитникът Марсел Забитцер реши да не подновява договора си с РБ Лайпциг, който изтича през лятото на 2022 г., според спортния журналист Николо Шира. Играчът поиска да бъде продаден на Байерн Мюнхен, с който той вече съгласува условията на личния си договор.
Забитцер е капитан на РБ Лайпциг. Играе за немския клуб от 2014 г. По време на кариерата си той защитаваше и цветовете на Редд Бул Залцбург, Рапид и Адмира Вакер. Договорът на Марсел с "биковете" е до лятото на 2022 г. През миналия сезон халфът взе участие в 27 мача от германската Бундеслига, в които вкара осем гола (четири от дузпата) и даде три асистенции.
- Байерн Мюнхен направи зрелищен обрат срещу Майнц 05
- Байерн ще отпразнува титлата с победа над Майнц 05
- Тежък удар за Германия: Гнабри пропуска Мондиал 2026
- Джаксън се връща в Челси след наема в Байерн
- Байерн на финал за Купата след победа над Леверкузен
- Компани: Всеки трофей с Байерн е като първи
- Байерн направи обрат срещу Щутгарт и си осигури титлата в Германия
- Байерн Мюнхен губи Серж Гнабри за решителната фаза от сезона
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]