Цорк: Холанд вече е в Англия
Спортният директор на Борусия Дортмунд Майкъл Цорк се пошегува за отсъствието на нападателя Ерлинг Холанд в първия ден след завръщането на отбора от отпуска.
Борусия Дортмунд започна предсезонната подготовка в понеделник, но Холанд, чийто норвежки национален отбор не участва в Евро 2020, неочаквано не бе сред пристигналите играчи.
Отсъствието на Ерлинг съвпадна с нарастващите спекулации, че Челси с подкрепата на собственика Роман Абрамович е на път да се опита да купи 20-годишния нападател.
"Той вече е в Англия!", пошегува се Цорк, когато отговари на въпроса на Sky Sport за Холанд.
Шефът на Борусия не даде никакви подробности и не посочи истинската причина за отсъствието на Холанд, но бившият играч на Норвегия Ян Оге Фертофт заяви междувременно, че Челси наистина подготвя оферта за закупуване на Ерлинг.
- Борусия Дортмунд с класика на гости на Унион
- Халф на Борусия Дортмунд премина в Базел
- Ковач: С десет човека изглеждахме по-добре
- Томас Франк: Трябва да продължаваме, да вярваме и така ще се случат нещата
- Тотнъм постигна комфортна победа над Борусия Дортмунд
- Втора поредна победа за Дортмунд (видео)
- Клоп определи два приоритетни варианта за завръщането си
- ФИФА свали наказанието на Ботев Враца
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]