Байерн Мюнхен е близо до покупката на голмайстора на Шалке 04
Байерн Мюнхен скоро може да подсили атакуващата си линия за следващия сезон, съобщава ESPN Deportes.
Според източника, клубът от Мюнхен е близо до привличането на 20-годишния нападател на Шалке 04 Матю Хопe. Сумата на сделката трябва да бъде 20 милиона евро.
Хопe е голмайстор на Шалке във всички състезания през този сезон, заедно с нападателя Бенито Раман. И двамата играчи имат по пет гола, докато Матю вкара всичките си голове в Бундеслигата. За целта му бяха необходими 16 мача.
Шалке, спечелвайки само 10 точки в 26 кръга, заема последното, 18-то място в класирането на шампионата. Отборът е на 13 точки от 16-та позиция, която позволява участие на баражите.
Хопe е родом от САЩ. Той премина в системата на Шалке през 2019 г., а от миналата година е в първия отбор на клуба.
- Олисе задмина Бруно по асистенции средно на мач през сезона
- Хари Кейн влезе в елитна компания след исторически сезон с Байерн
- Хари Кейн не изключва завръщане във Висшата лига
- Хеттрик на Кейн донесе Купата на Германия на Байерн
- Бундеслигата 2025/26: между хегемонията на Байерн и падението на Байер
- Байерн Мюнхен ще сложи ръка и на Купата
- Компани: Искаме да върнем Купата на Германия в Мюнхен
- Хьонес: Срещу Байерн ще ни трябва изключителен мач
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]