Румениге потвърди за интерес към Упамекано
Председателят на Байерн Мюнхен Карл-Хайнц Румениге потвърди, че баварците се интересуват от защитника на РБ Лайпциг Дайо Упамекано.
"Обмисляме възможността за привличането на играч. През зимата преходът определено няма да се осъществи. Футболистът ще бъде в Лайпциг до края на сезона, това е сигурно", заяви Румениге.
По-рано известният журналист Фабрицио Романо заяви, че клубът не е готов да пусне играча сега, но през лятото "биковете" ще обмислят предложения за защитник. Много клубове се интересуват от услугите на 22-годишния французин и възнамеряват да започнат преговори с неговия агент. Лайпциг е готов да пусне Упамекано в края на сезона, но за 42 милиона евро.
Интерес към френския национал има от страна от Челси, Байерн Мюнхен, Арсенал, Ливърпул, Манчестър Юнайтед, Реал Мадрид и Барселона. Упамекано отбеляза 1 гол в 14 мача в Бундеслигата през този сезон.
- Венсан Компани: Няма нищо по-добро от това да спечелиш титлата като гост в Дортмунд
- Байерн ще бъде без Джамал Мусиала, Серж Гнабри и Ленарт Карл за Суперкупата на Германия
- НХЛ обяви партньорство с Байерн
- Кейн даде ясен отговор за завръщане във Висшата лига след интереса от Ман Юнайтед и Тотнъм
- Ули Хьонес за Мусиала: Потресен съм, че това се случи отново само след четири дни
- Манчестър Юнайтед следи Ким Мин-дже, но кореецът иска да остане в Байерн
- Ливърпул получи сериозен тласък за трансфер на Майкъл Олисе заради Реал Мадрид
- Хари Кейн е пред нов договор с Байерн до 2029 година
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]