Отбор от Втора Бундеслига отстрани Байерн за Купата (видео)

F.

Втородивизионният Холщайн Кийл хвърли бомбата на сезона, детронирайки Байерн Мюнхен във втория кръг за Купата на Германия. Редовното време завърши 2:2, а при дузпите домакините биха с 6:5 след пропуск на Марк Рока.

След около 15 минути игра Томас Мюлер стреля опасно, вратарят на домакините отби топката, която попадна в Гнабри и той откри резултата в полза на Байерн.

Фин Бартелс сензационно изравни в 37-ата минута след грешка в отбраната на баварците. Само две минути след подновяването на играта Байерн отново излезе с едни гърди напред. Този път своето майсторство показа Лерой Сане, вкарал от пряк свободен ъгъл по брилянтен начин.

В добавеното време на срещата Холщайн стигна до равенството с попадение на Вал - 2:2, а мачът отиде в продължения. Той засече центриране отляво по атаката и остави отбора си в мача. В продълженията до нов гол не се стигна.

При дузпите Рока от Байерн единствено пропусна и сензацията бе факт.