Лайпциг не планира да продава Упамекано
Защитникът на Лайпциг Дайо Упамекано ще остане в германския клуб поне до лятото.
Според журналиста Фабрицио Романо, Лайпциг не планира да продава централния защитник и ще откаже трансфера тази зима. През лятото обаче ще влезе в сила клаузата за откупа на футболист, който е в размер на 42 милиона евро.
Упамекано премина в Лайпциг от Ред Бул Залцбург през 2017 г. - настоящото споразумение на играча с клуба е до 2023 г. През настоящия сезон Дайо има 21 мача за "биковете" във всички турнири, в които вкара един гол.
Съобщава се, че няколко топ клуба в Европа се интересуват от услугите на централния защитник - Байерн Мюнхен, Ливърпул и Манчестър Юнайтед.
Лайпциг заема второ място в класирането на Бундеслигата. На 16 януари "биковете" ще играят с Волфсбург.
- Леверкузен пред треньорска криза: Байер може да остане без нито един от основните си кандидати
- РБ Лайпциг поиска 130 милиона евро за Ян Диоманде
- Байер напредва в преговорите с Андони Ираола
- Байер се насочи към Оливер Гласнер
- Олисе задмина Бруно по асистенции средно на мач през сезона
- Хари Кейн влезе в елитна компания след исторически сезон с Байерн
- Волфсбург към феновете: Трябва отново да изградим доверието
- Падерборн пречупи Волфсбург след драма в продълженията и се завърна в Бундеслигата
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]