Борусия Дортмунд победи и изпревари Волфсбург (видео)

F.

Борусия Дортмунд победи Волфсбург с 2:0 в двубой от 14-ия кръг на Бундеслигата, игран на стадион "Сигнал Идуна Парк". През първата част бе доста интересно и имаше немалко положения (най-добро бе за гостите, които удариха греда чрез Яник Герхарт), но в крайна сметка головете останаха за след почивката.

Първият падна в 66-ата минута, когато центриране на Санчо от корнер беше засечено от централния бранител Аканжи - 1:0. След това попадение играчите на Волфсбург на няколко пъти бяха близо до изравняване, но нямаха късмет.

Днес той бе с BVB, които стигнаха до втори гол в 91-ата минута, когато точен бе Джейдън Санчо. Контраатаката последва хаотичен натиск на Волфсбург, при който отбраната на Борусия отново трепереше. Англичанинът обаче се откъсна зад защитата на гостуващия отбор след пас на Джан и вкара в долния десен ъгъл.

Дортмунд събра 25 точки и се върна на четвъртата позиция. Волфсбург е шести с 24 пункта.