Холанд със страхотен мач при категоричен успех на BVB

F.

Борусия Дортмунд отнесе с 4:0 Фрайбург у дома и постигна втората си победа в Бундеслигата. BVB успя да открие резултата в 31-вата минута. Джовани Рейна успя по отличен начин да изведе Ерлинг Холанд, който с хубав диагонален удар матира вратаря на Фрайбург - 1:0.

Емре Джан вкара за 2:0 малко след почивката, засичайки с глава центриране на Джовани Рейна от ъглов удар, а 66-та минута Холанд добави втория си гол в мача след нов хубав пас на американеца.

При резултат 3:0 в продължението на срещата, Холанд излезе сам срещу вратаря и вместо да отбележи с обичайната за него лекота, подаде на Феликс Паслак, за да може последният да вкара първия си гол с екипа на отбора.

Така Борусия Дортмунд към момента е на второ място в класирането с актив от 6 точки след първите си два мача. Фрайбург пък записа първата си загуба от началото на сезона и засега е на 11-та позиция с 4 точки.