Упамекано продължи с РБ Лайпциг
РБ Лайпциг на официалния си уебсайт обяви за удължаването на договора със защитника Дайочанкул Упамекано.
Новото споразумение на германския клуб с 21-годишния френски футболист е валидно до лятото на 2023 година.
По-рано се съобщаваше, че няколко европейски топ клуба се интересуват от услугите на Упамекано, включително Байерн Мюнхен, Реал Мадрид, Барселона, Челси, Арсенал и Милан. В началото на май се съобщаваше, че РБ Лайпциг е понижил цената на играча.
Упамекано защитава цветовете на РБ Лайпциг от 2017 г., а преди това игра за Ред Бул Залцбург. В момента е част от националния отбор на Франция U21. През последния сезон на германската Бундеслига изигра 28 мача, даде 1 асистенция и получи 7 жълти картона.
- Леверкузен пред треньорска криза: Байер може да остане без нито един от основните си кандидати
- РБ Лайпциг поиска 130 милиона евро за Ян Диоманде
- Байер напредва в преговорите с Андони Ираола
- Байер се насочи към Оливер Гласнер
- Олисе задмина Бруно по асистенции средно на мач през сезона
- Хари Кейн влезе в елитна компания след исторически сезон с Байерн
- Волфсбург към феновете: Трябва отново да изградим доверието
- Падерборн пречупи Волфсбург след драма в продълженията и се завърна в Бундеслигата
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]