Неприятен финал на шампионата за Дортмунд

F.

Хофенхайм постигна малко очаквана победа с категоричното - 4:0 при гостуването си на Борусия Дортмунд в среща от последния кръг на Бундеслигата. Андрей Крамарич отбеляза и четирите гола за гостите. Хърватският нападател откри резултата в осмата минута и удвои аванса на Хофе след половин час игра. Той вкара още две попадения в началото на втората част.

Отборът на Лусиен Фавър нямаше за какво да играе в последния кръг от Бундеслигата. Борусия си беше осигурил второто място в крайното класиране, а Хофенхайм си беше подсигурил участие в евротурнирите, като ще завърши на шесто място. Изкачването с една позиции на тима на Матиас Калтенбах означава, че отборът му се класира директно за групите на Лига Европа.