Хофенхайм се отказал от Куртоа заради проблеми с математиката
Спортният директор на Фортуна Луц Пфаненстил, който по-рано работи като скаут в Хофенхайм, разказа как бившият му клуб е отказал да привлече настоящия вратар на Реал Мадрид Тибо Куртоа.
"Следяхме Куртоа. По това време той бе нещо средно между даващ надежди и играч от първия отбор. Ние бяхме много близо до подписване на договор с Тибо, но след това той влоши математиката в училище и сделката се провали", съобщи Пфанештил за HLN.
Кариерата на Куртоа започва в Генк през 2009 година. Две години по-късно той се премести в Челси, но прекарва първите три години под наем в Атлетико Мадрид. През 2018 г. Реал Мадрид закупи договора на Куртоа.
- Бенфика е фаворит да вземе под наем талант на Реал Мадрид
- Реал Мадрид подготвя три изходящи трансфера по настояване на Моуриньо
- Марсилия иска ненужен на Моуриньо защитник на Реал Мадрид
- Реал Мадрид подготвя първа оферта за Родри
- Куртоа приветства назначението на Ван Бомел
- Реал Мадрид постигна споразумение за трансфера на Ян Диоманде
- Бивш футболист на Барселона: Кукурея не предава феновете с трансфера си в Реал
- Бъдещето на Винисиус може да повлияе на трансфера на Хулиан Алварес
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]