Херлих наруши карантината и ще пропусне мача с Волфсбург
Старши-треньорът на Аугсбург Хайко Херлих призна, че за кратко напусна хотела, в който са настанени играчите и треньорите от отбора. По този начин той наруши правилата на карантината, установени от Германската футболна лига, съобщава официалният сайт на клуба.
"Допуснах грешка, напускайки хотела. Въпреки че спазвах всички правила за хигиена, не мога да променя това. В тази ситуация не можах да се представя образцово за моя отбор и обществото.
Трябва да съм последователен и да отговарям за грешката си. Поради това няма да провеждам тренировки и няма да водя отбора в мача с Волфсбург в събота", заяви Херлих.
Специалистът ще бъде тестван през следващите няколко дни. След два отрицателни теста на Хайко ще му бъде позволено да се върне на работа.
Аугсбург е 14-и в Бундеслигата с 27 точки в 25 мача. Отборът ще играе следващия мач срещу Волфсбург на 16 май.
- Чернев дебютира за Кайзерслаутерн във Втора Бундеслига, Лукас Петков с гол
- Кейн: Липсваше ни енергията
- Компани: Понякога просто нямаш правилния мач в правилния ден
- Борусия Дортмунд с класика на гости на Унион (видео)
- Хофенхайм прегази Айнтрахт във Франкфурт (видео)
- РБ Лайпциг с класика на гости на Хайденхайм (видео)
- Байерн Мюнхен с първа загуба в Бундеслигата (видео)
- Байер с минимална победа над Вердер (видео)
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]