Левандовски дари 1 милион за борба с коронавируса
Нападателят на Байерн Мюнхен Робeрт Левандовски и съпругата му Анна дариха един милион евро за борба с пандемията на коронавируса. Нападателят на Полша подкрепи съотборниците - Леон Горецка и Джошуа Кимич, които преди това лансираха платформата We kick Corona.
"Всички знаем за трудната ситуация около нас и днес всички играем в един и същи отбор. Нека бъдем силни в този двубой. Ако можем да помогнем на някого, нека го направим“, се казва в изявлението на Левандовски.
Кимих и Горецка дариха по един милион евро на социални и благотворителни организации. Към играчите на Байерн се присъедини и крилото на Манчестър Сити Лерой Сане. Той дари 500 000 евро за борбата срещу пандемията на коронавируса.
По-рано собственикът на Ювентус семейство Аниели дари 10 милиона евро за борба срещу COVID - 19.
Напомняме, че заради коронавируса вече са спрени редица европейски първенства по футбол, включително Шампионска лига, Лига Европа, Серия А, Ла Лига, Бундеслига, Висшата лига и Лига 1.
УЕФА също така премести Европейското първенство през 2021 г., а Федерацията по тенис на Франция премести "Ролан Гарос" за септември. В допълнение, четири Гран При на Формула 1, Жиро д'Италия, различни боксови двубои и други състезания бяха отменени.
В световен мащаб 270 000 души са заразени с COVID-19. Вирусът доведе до смъртта на 11 хиляди души.
- Хески: Кейн може да подобри рекорда на Шиърър във Висшата лига
- Хари Кейн: Чувствам любовта на Байерн, целта ми е да се отплатя с голове и трофеи
- Венсан Компани: Няма нищо по-добро от това да спечелиш титлата като гост в Дортмунд
- Байерн ще бъде без Джамал Мусиала, Серж Гнабри и Ленарт Карл за Суперкупата на Германия
- НХЛ обяви партньорство с Байерн
- Кейн даде ясен отговор за завръщане във Висшата лига след интереса от Ман Юнайтед и Тотнъм
- Ули Хьонес за Мусиала: Потресен съм, че това се случи отново само след четири дни
- Манчестър Юнайтед следи Ким Мин-дже, но кореецът иска да остане в Байерн
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]