20-годишен халф на Нюрнберг е с коронавирус
Немският клуб Нюрнберг, играещ във втора дивизия на немското първенство, тества играчите и служителите на клуба за коронавирус. Положителен тест показа 20-годишният полузащитник Фабиан Нюрнбергер, обяви официалният сайт на клуба.
Играчът не показа никакви симптоми на заболяването и се чувства добре. Все още се очакват няколко резултати от теста. Клубът вече е в карантина според указанията на здравните власти. Клубът е подал молба до германската футболна федерация за отмяна на предстоящия мач в първенството със Санкт Паули.
"Ние сме в постоянен контакт със здравните власти и Германската футболна федерация. Засега нашите играчи се справят добре. Ние ще предприемем всички мерки, за да подкрепим нашия отбор и всички служители“, заяви спортният директор на клуба Робеърт Паликука.
- Леверкузен пред треньорска криза: Байер може да остане без нито един от основните си кандидати
- РБ Лайпциг поиска 130 милиона евро за Ян Диоманде
- Байер напредва в преговорите с Андони Ираола
- Байер се насочи към Оливер Гласнер
- Олисе задмина Бруно по асистенции средно на мач през сезона
- Хари Кейн влезе в елитна компания след исторически сезон с Байерн
- Волфсбург към феновете: Трябва отново да изградим доверието
- Падерборн пречупи Волфсбург след драма в продълженията и се завърна в Бундеслигата
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]