Класика за Байерн срещу Нюрнберг (видео)
Байерн Мюнхен записа втора поредна победа в Бундеслигата. Тя бе факт при домакинството на Нюрнберг - 3:0. Така баварците излязоха втори в класирането, макар преди да са се изиграли всички мачове в кръга.
Роберт Левандовски направи добър мач и наниза две попадения, а едно добави и ветеранът Франк Рибери. Това беше напълно достатъчно за момчетата на Нико Ковач и те доиграха мача в спокойно темпо.
В 9-ата минута Лева се оказа най-съобразителен при изпълнения от Джошуа Кимих корнер, засичайки с глава - 1:0. В 27-ата минута Байерн удвои, след като Леон Горецка отправи феноменален фалцов изстрел извън наказателното поле и топката се отби в напречната греда, след което попадна на крака на Левандовски и той вкара на празна врата.
Скоро след подновяването на играта всичко окончателно приключи като интрига. В 56-та минута резултатът набъбна на 3:0. Вратарят Фабиан Бредлов изби нескопосано една топка и тя даде старт на голова атака за баварците. Последва удар на Серж Гнабри, но той беше избит от стража. Топката стигна до Франк Рибери, който я мушна в мрежата през краката на Бредлов и оформи класиката.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Паладино след 1:6 от Байерн: Това е урок, който ще ни направи по-силни
- Компани след 6:1 над Аталанта: Няма място за отпускане преди реванша
- Байерн разгроми Аталанта с 6:1 в Бергамо и почти реши сблъсъка
- Компани предупреди Байерн: Срещу нас стои много силна Аталанта
- Паладино очаква „магическа“ вечер срещу Байерн: Не искаме да си поставяме граници
- Байерн готви златен договор за Кейн – рекордна заплата и покоряване на легендарно постижение
- Аталанта ще търси сензация срещу Байерн
- Арсенал е фаворит за подписа на Горецка