В Бундеслигата отменят мачовете в понеделник
В германската Бундеслига в продължение на няколко години ще настъпят промени в графика на мачовете, според Zeit Online.
Според източника на информацията, клубовете в лигата са изразили солидарността си с феновете, съгласявайки се да се откажат от мачовете в понеделник, започвайки от сезона 2021/22, когато новият телевизионен договор влезе в сила.
Преди това феновете на няколко клуба в Бундеслигата многократно протестираха срещу провеждането на двубои в понеделник, а също така провеждаха акции на бойкот на някои срещи.
- Клоп: Не е лошо да наблюдаваш отстрани
- Байерн ще продължи с победите и срещу Козлите
- Анонс на 17-ти кръг на Бундеслигата
- Байерн стартира годината с разгромна победа
- Снеговалеж отложи два мача от Бундеслигата
- Саутхемптън привлече вратар на Байерн Мюнхен
- Айнтрахт привлече френски нападател
- Байерн ще започне новата година с победа
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]