Байерн бързо ще се върне обратно към победите

Стадион: "Олимпиящадион“, Берлин
Дата: 28.09.2018 г.
Час: 21:30
Съдия: Марко Фриц

Отборът на Херта започна силно новия сезон в Бундеслигата. В първите четири кръга възпитаниците на Пал Дардай постигнаха три успеха и едно равенство, но през седмицата "старата дама“ инкасира първо поражение за кампанията. Загубата дойде при гостуването на Вердер с 1:3. Така столичани останаха с актив от 10 точки, които към момента им отреждат 4-то място в класирането.

Херта не е печелил у дома срещу именития съперник почти десетилетие, когато през сезон 2008/09 берлинчани се налагат с 1:2.

Контузени за домакините преди предстоящия двубой са Герсбек, Пекарик, Дарида и Торунарига, а под въпрос са Груйич и Ярщайн.

Байерн Мюнхен допусна малко очаквано равенство - 1:1 с Аугсбург, в двубой от междинния пети кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Алианц Арена". По този начин за първи път този сезон момчетата на Нико Ковач губят точки след седем успеха във всички турнири.

Шампионите направиха куп пропуски към края на първото полувреме и в началото на второто заслужено откриха резултата чрез Ариен Робен, който беше изведен от Серж Гнабри. Холандецът отбеляза 98-ото си попадение в Бундеслигата.

Само четири минути преди края на срещата гостите реализираха чрез Феликс Гьотце. Централният защитник, който премина в Аугсбург именно от Байерн през лятото, реализира с гърди. По-малкият брат на Марио Гьотце засече опит за удар на свой съотборник, след като Мануел Нойер не бе убедителен при едно центриране от корнер.

Въпреки ремито, Байерн води на върха с 13 точки и с два пункта повече от Борусия Дортмунд и Вердер Бремен.

Контузените в селекцията на Нико Ковач са Толисо, Рафиня и Коман.

Прогноза: Херта Берлин – Байерн Мюнхен 1:3

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!

> ВЗЕМИ 100 ЛЕВА НАЧАЛЕН БОНУС В efbet: РЕГИСТРИРАЙ СЕ СЕГА! <