Шмелцер се отказа от капитанската лента
Левият защитник на Борусия Дортмунд Марсел Шмелцер се отказа от капитанската лента, която носеше от лятото на 2016 година насам. Както е известно, по-рано през седмицата клубът обяви за назначаването на Люсиен Фавър за старши-треньор на отбора. Очаква се, че специалистът ще промени някои неща в отбора и едно от тях е да определи нов капитан. 30-годишния Марсел е наясно с готвените промени и сам реши да улесни Фавър.
"Това бяха две много интензивни години, които ми костваха много усилия. Решението е лично мое, защото смятам, че е възможно най-доброто. Горд съм, че бях капитан на отбора два сезона. Горд съм, че спечелих много трофеи с Борусия през годините. Един от тях и като капитан. Имаме достатъчно играчи, които могат да вземат лентата. През лятото нашият клуб ще има ново начало и ще бъде добре, че лентата ще бъде дадена на друг играч", заяви Шмелцер.
- Борусия Дортмунд разгроми Фрайбург и затвърди второто място
- Анонс на 31-ви кръг на Бундеслигата
- Байер Леверкузен спечели дербито срещу Кьолн след спорна дузпа и дубъл на Шик
- Джейдън Санчо може да се завърне в Борусия Дортмунд
- Анонс на 30-ти кръг на Бундеслигата
- Байер победи Борусия Дортмунд като гост и взе ценни точки (видео)
- Шлотербек остава в Дортмунд, преподписа до 2031 година
- Борусия Дортмунд потвърди интереса си към Санчо
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]