Байерн взе дербито срещу Шалке (видео)
Байерн Мюнхен записа труден домакински успех с 2:1 в мача срещу Шалке 04 от програмата на 22-ия кръг на Бундеслигата. Всичките голове паднаха през първото полувреме. Роберт Левандовски откри резултата след само 6 минути игра. Първо се стигна до спасяване на Ралф Феерман, след далечен шут на Томас Мюлер, но при добавката Лева бе точен.
В 29-ата Франко ди Санто изравни, след асистенция на Горетцка. В 36-ата Мюлер беше точен за 2:1, възползвайки се от грешно заставане на вратаря Ралф Феерман. След почивката положения имаше и пред двете врати, но в крайна сметка до нов гол така и не се стигна.
Иначе с гола си днес Левандовски изравни рекорда на Юп Хайнкес от най-много поредни мачове с гол в елита - 11, поставен през сезон 1972/73 г.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Олисе задмина Бруно по асистенции средно на мач през сезона
- Хари Кейн влезе в елитна компания след исторически сезон с Байерн
- Хари Кейн не изключва завръщане във Висшата лига
- Хеттрик на Кейн донесе Купата на Германия на Байерн
- Бундеслигата 2025/26: между хегемонията на Байерн и падението на Байер
- Байерн Мюнхен ще сложи ръка и на Купата
- Компани: Искаме да върнем Купата на Германия в Мюнхен
- Хьонес: Срещу Байерн ще ни трябва изключителен мач
ЗА АВТОРА
Виктор Мухарски е роден на 27 ноември 1988 година в град София. Завършва Факултет по журналистика и масова комуникация на Софийски университет "Св. Климент Охридски". Работи като спортен журналист от 2007-а година. [...]