Дортмунд с труден успех у дома (видео)

Борусия Дортмунд записа домакински успех над Хамбургер с 2:0 в двубой от 22-ия кръг на германската Бундеслига. Победата за "жълто-черните" на "Сигнал Идуна Парк" де дойде никак лесно.

Домакините изиграха слабо първо полувреме, в което не създадоха нито една реална голова възможност. След почивката обаче нещата се промениха и BVB стартираха отлично с попадение на Мичи Батшуай, който откри резултата на празна врата, засичайки прострелното центриране на Кристиан Пулишич в 49-ата минута.

Интрига обаче имаше до края, но все пак Марио Гьотце вкара гола на успокоението в 92-ата минута след подаване на Андре Шюрле.

Борусия Дортмунд се изкачи на трето място с актив от 37 пункта, докато Хамбургер остава предпоследен със 17 точки.