Загуба и нови контузени за Байерн (видео)

Байерн Мюнхен записа грешна стъпка, губейки с 1:2 при гостуването си на Борусия Мьонхенгладбах в двубой от 13-ия кръг на Бундеслигата. Торган Азар откри резултата, разписвайки се от дузпа в 39-ата минута, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Никлас Зюле.

В 43-ата минута Левандовски нацели гредата след атрактивно изпълнение с пета. В следващата атака "жребчетата" нанесоха своя втори решаващ удар. Матиас Гинтер вкара за своя тим, удвоявайки аванса на тима си. Положението за Байерн стана още по-неприятно, след като Хамес Родригес и Хуан Бернат получиха контузии и бяха принудително заменени.

В 74-ата Артуро Видал върна един гол с далечен удар. До края положения имаше и пред двете врати, но в крайна сметка домакините стигнаха до успеха.