Хамбургер закупи холандски талант
Централният защитник на Спарта Ротердам Рик ван Дронгелен премина в Хамбургер, съобщава официалният сайт на немския клуб. Според информацията, футболистът е подписал контракт с "динозаврите" за срок от 5 години. Не се съобщават официални данни за стойността на сделката, но по-рано се съобщаваше, че Хамбургер е платил 3 милиона евро за играча.
18-годишният Дронгелен, независимо от младата си възраст, през миналия сезон бе ключов играч за холандския отбор, провеждайки 31 мача, всички в стартовия състав.
Бранителят е играч от националния отбор на Холандия U-19, за който записа 10 мача.
- Байерн бързо ще се върне към победите
- Анонс на 15-ти кръг на Бундеслигата
- Талант на Байерн е можел да премине в Реал Мадрид
- Нойер е аут за неопределено време
- Компани: Трябваше да се справим по-добре
- Дузпа в края спаси Байерн от излагация срещу последния в класирането
- Дортмунд си спечели само точка срещу Фрайбург
- Леверкузен укроти "козлите"
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]