Байерн с разгромен успех в дербито срещу Дортмунд (видео)

F.

Байерн Мюнхен записа категорична победа над Борусия Дортмунд с 4:1 в дербито на 28-ия кръг на германската Бундеслига. Домакините бяха по-добрият отбор и напълно заслужено зарадваха феновете на стадион "Алианц Арена".

Шампионите откриха рано резултата чрез Франк Рибери. В 4-ата минута французинът получи добро подаване от Филип Лам в наказателното поле и с перфектен шут от движение не остави никакви шансове на Бюрки. В десетата минута Роберт Левандовски удвои преднината на баварците. Полякът завъртя топката над стената - 2:0.

В средата на първата част Рафаел Герейро върна интригата с невероятен снаряд. Малко след почивката Ариен Робен върна аванса от два гола на баварците. Робен намери начин да промуши топката в мрежата с обичайното си захождане от дясното крило към центъра и неотразим изстрел с левачката - 3:1.

В средата на втората част Левандовски вкара от дузпа и сложи точка на спора. След успеха днес Байерн Мюнхен събра 68 точки и води с десет пред втория РБ Лайпциг, а Борусия Дортмунд остава на четвърта позиция с 50 пункта.