Имобиле: Не е вярно това, което се пише за мен в Германия
Нападателят на националния отбор на Италия Чиро Имобиле сподели мнение за публикациите в немската преса относно неуспешния си престой в Борусия Дортмунд. Според медиите, италианецът е показал неуважение към местните жители и култура, отказвайки да учи немски език, а също така не е пожелал да се адаптира към местния футбол.
"Това не бе онази Борусия, която всички познаваме. Имаше роблеми в съблекалнята и в този смисъл не мисля, че сезонът ми в Дортмунд бе лош. Ситуацията там бе трудна дори за немските футболисти, а какво остава за един италианец, който прави дебютния си сезон", заяви Имобиле.
"Вкарах четири гола в Шампионската лига, но така и не получих повече шанс. Съжалявам за начина, по който всичко приключи. Пълна лъжа са приказките, че съм притеснявал съседите си рано сутрин и това, че с жена ми не сме искали да учим немски език. При Юрген Клоп винаги имаше преводач, но Томас Тухел ме остави на пейката и тогава стана трудно да разбирам", каза още нападателят.
- Атлетико пречупи Атлетик в голов трилър на „Метрополитано“
- Атлетико насочва усилията си към Жоао Гомеш
- Анонс на 32-ри кръг на Ла Лига - срещите в събота
- Алварес с първи сигнал за трансфер? Прати близките си в Барселона
- Атлетико подготвя Брандт за заместник на Гризман
- Атлетико отново разочарова - Елче се възползва и излезе от зоната на изпадащите
- Анонс на 33-ти кръг на Ла Лига
- Матарацо към феновете: Това е само началото за Реал Сосиедад
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]