Лоши новини за Ливърпул: новото попълнение Жереми Жаке ще бъде оперирано
Ново попълнение на Ливърпул — Жереми Жаке — няма да успее да избегне операция след контузия в рамото.
20-годишният защитник, който в момента играе под наем в Рен, ще бъде подложен на хирургична интервенция в следващите дни, потвърдиха от френския клуб.
Трансфер за 60 милиона паунда
В последния ден на зимния трансферен прозорец Ливърпул успя да изпревари Челси и привлече Жаке за 60 милиона паунда.
След сделката клубът позволи на младия защитник да остане до края на сезона в Рен, за да продължи развитието си във френската Лига 1.
Контузия само дни по-късно
Само няколко дни след трансфера, на 7 февруари, Жаке получи травма на рамото по време на мача срещу Ланс.
Оттогава степента на увреждането не беше напълно ясна, но след допълнителни медицински прегледи стана ясно, че операцията е неизбежна.
Край на сезона
От Рен не посочват официален срок за възстановяване, но според информация на Daily Mirror има сериозна вероятност защитникът да пропусне остатъка от сезона.
За Ливърпул остава надеждата Жереми Жаке да се възстанови навреме, за да бъде на разположение за началото на лятната предсезонна подготовка.
- Слот разчита на Исак след тежката контузия на Екитике
- Евертън ще задържи Ливърпул в дербито
- Предложили Нагелсман на Ливърпул, Ман сити, Челси и Арсенал
- Реймс подкрепи Екитике след тежката контузия
- Слот: Ливърпул ще трябва да продава, за да купува през лятото
- Фенове на Ливърпул бесни след видео със Слот след отпадането от ПСЖ
- Ван Дайк: ПСЖ заслужаваше да продължи напред
- Ливърпул и Манчестър Юнайтед в битка за Ангело Щилер
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]