Новак в Лига 1 привлече защитник за 17 млн.
Бразилският защитник Отавио премина от Порто във френския клуб Париж. Според официалния сайт на столичния клуб, с футболиста е подписан договор до лятото на 2030 година.
Според медийни съобщения, трансферната сума за 23-годишния футболист е била 17 милиона евро. Отавио премина в Порто от португалския Фамаликао през януари миналата година за 12,31 милиона евро.
Нека припомним, че след резултатите от миналия сезон, парижани влязоха във френската Лига 1 за първи път от 46 години. Собственик на 11% от акциите на столичния клуб е компанията Ред Бул. По-рано се появиха съобщения, че бившият старши треньор на Ливърпул Юрген Клоп ще участва в делата на клуба.
- Дубъл на Дембеле помогна за победата на ПСЖ
- Колапсът в Монако продължава
- ПСЖ се интересува от Енцо Фернандес
- ПСЖ трябва да внимава с Песовете
- Страсбург се раздели със Собол
- Нант обяви трансфера на Сисоко
- В Монако не са доволни от завръщането на Погба
- Рамош: Има и други трофеи, за които да се борим
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]