Монако напълно се разбра с Арсенал за Балогун


Френският клуб от Лига 1 Монако постигна пълно споразумение с Арсенал за трансфера на нападателя Фоларин Балогун. Монегаските ще платят на "топчиите" 30 милиона евро предварително и още 10 милиона евро под формата на различни бонуси, според Foot Mercato.
В близките часове 22-годишният английски нападател ще премине медицински прегледи и след уточняване на някои детайли ще подпише договор с Монако. Клубът от Лига 1 се надява да приключи сделката възможно най-скоро, за да компенсира загубата на Брил Емболо, който скъса връзки в началото на август.
През сезон 2022/2023 Балогун игра за Реймс под наем. На сметката на младия нападател 39 мача във всички турнири, в които той отбеляза 22 гола и две асистенции.
- Монако се върна на второто място
- Дайър сменя Байерн с Монако?
- Хютер: Бенфика имаше късмет
- Лаже: Амбицията ни е да продължим напред
- Супер мач, 6 гола и Бенфика е на 1/8-финал (видео)
- Бенфика ще добие Монако у дома
- Хютер: Сами сме си виновни
- Лаже: Тръгваме си доволни