Ница уволни Фавър
Старши -треньорът на Ница Люсиен Фавър бе уволнен от поста си в клуба. Това съобщава официалната страница на френския отбор в Туитър. Дидие Дигар ще поеме поста временен треньор.
65-годишният футболист пое Ница през лятото на 2022 г. През последните месеци отборът под негово ръководство се класира за 1/8-финалите на Лигата на конференциите, заемайки първо място в групата. Въз основа на резултатите от 17 кръга на Лига 1 клубът е на 11-о място с 21 точки (пет победи, шест равенства и загуби). В последните дни от работата на Фавър неговите възпитаници не успяха да се класират за 1/16-финалите от Купата на Франция, губейки от отбора Ле Пю Фут 43 с резултат 0:1.
Фавър преди Ница ръководи Борусия Дортмунд между май 2018 г. и декември 2020 г.
- ПСЖ с минимална победа над Льо Авър
- Монако с нова победа в Лига 1
- Рен с минимална победа над Тулуза
- Анонс на 24-ти кръг на Лига 1 – срещите в събота
- Льо Хавър ще затрудни ПСЖ
- Ланс пропусна възможността да се върне на върха
- Страсбург – Ланс: Оспорван мач, до 2.5 гола
- Френската федерация застана зад Уесли Фофана след расистки обиди
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]