Макрон: Не бива да политизираме спорта
Френският президент Еманюел Макрон отговори на критиките към организацията на Световното първенство по футбол през 2022 г. в Катар.
"Вярвам, че няма нужда от политизиране на спорта. Въпросът за евентуалното ми посещение в Катар трябва да бъде зададен, когато турнирът премине в съответния етап. Няма да обсъждаме проблемите с човешките права и климата в Катар всеки път, когато говорим за турнира“, заяви Макрон.
Президентският дворец също така обяви, че Макрон ще пътува до Катар, ако отборът на Франция премине четвъртфиналите. Припомняме, че президентът на Франция присъства на церемонията по награждаването на националния отбор на Мондиал 2018.
Световното първенство през 2022 г. в Катар бе широко критикувано от фенове и участници в турнира заради незачитането на човешките права от страна на властите в страната.
Националният отбор на Франция ще играе в една група с отборите на Австралия, Дания и Тунис. Турнирът започва в неделя, 20 ноември, с мач между домакините на турнира и Еквадор.
- ПСЖ и Ювентус влизат в битка за японския вратар Зион Судзуки
- ПСЖ разкритикува Реал Мадрид заради трансфера на Ян Диоманде
- Грандове от Висшата лига влизат в битка за талант на ПСЖ
- Марсилия иска ненужен на Моуриньо защитник на Реал Мадрид
- ПСЖ поиска 170 милиона евро за Брадли Баркола
- ПСЖ отправи оферта за японския национал Дзион Судзуки
- Президентът на Ланс: Не искаме да бъдем сателитен клуб на английски отбор
- Люка Шевалие иска да остане в ПСЖ въпреки конкуренцията на Матвей Сафонов
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]