Монако подписа с нападател на Борусия Мьонхенгладбах
25-годишният швейцарски нападател Брил Емболо стана играч на Монако след трансфер от Борусия Мьонхенгладбах. Това съобщават от пресслужбата на монегаските на официалния сайт на клуба.
"Много съм щастлив да се присъединя към АС Монако и да бъда част от този страхотен проект. Бих искал да благодаря на ръководството, че ми даде възможност да се присъединя към такъв страхотен клуб. Искам да се интегрирам и да допринеса за екипа възможно най-бързо. Очаквам с нетърпение да опозная моите съотборници и Лига 1, чието ниво непрекъснато се развива", заяви Емболо след прехода.
Според Transfermarkt, трансферът на Емболо струва на Монако €12.5 млн. През миналия сезон футболистът участва в 31 мача за Борусия във всички турнири, в които отбеляза 11 гола и шест асистенции.
- Пол Погба: Монако е изключителен клуб
- Пол Погба напусна Монако по взаимно съгласие
- Тотнъм започна преговори за 19-голов нападател, Монако иска 60 млн. евро
- Ираола: На този етап не ни достигат сили за всичките 90 минути
- Монако проявява интерес към Ромелу Лукаку
- ПСЖ официално привлече Магнес Аклиуш от Монако
- ПСЖ постигна договорка с Монако за Махнес Аклиуш
- Ливърпул е готов да плати повече за Аклиуш, но крилото избира ПСЖ
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]