Лион обяви трансфера на Толисо
Френският Лион на официалния си сайт обяви завръщането на полузащитника Корентен Толисо, който преди това игра за Байерн Мюнхен. Футболистът напусна лагера на баварците след изтичане на договора, така че премина в Лион безплатно, като свободен агент.
Корентин Толисо подписа петгодишен договор с Лион до юни 2027 г.
Толисо е възпитаник на Лион. Той премина в германския отбор от Франция през 2017 г. за 41.5 милиона евро.
Като част от Байерн Толисо спечели 14 трофея, а през 2018 г. стана световен шампион заедно с отбора на Франция. Интернет порталът Transfermarkt оценява играча на €15 млн. Миналия сезон "хлапетата" завършиха осми в националния шампионат.
- Яремчук се присъедини към Лион
- Атлетико Мадрид се насочва към Тиаго и Ендрик
- Лион взе трите точки на гости на Йънг Бойс
- Хетафе се подсили с уругвайски национал
- Ендрик: Говорих с Анчелоти за Лион
- Лион обяви трансфера на нападател на Реал Мадрид
- Реал Мадрид одобри трансфера на Ендрик в Лион
- Толисо: Много отбори от Лига 1 станаха жертва на съдийски грешки
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]