Блан: Ще се върна във футбола, но в детския
Бившият старши -треньор на Пари Сен Жермен и френския национален отбор Лоран Блан говори за вероятността от завръщането си към активна работа.
"Наистина бих искал да тренирам клуб или национален отбор, но колкото повече време минава, толкова по-малко вяра остава в мен. Определено ще работя отново във футбола, но не в професионалния, а в детския. Има много неща за вършене в любителския спорт.
Футболът се движи в посока, която всъщност не ми харесва. Сега от треньорите се иска да увеличат финансовата стойност на играчите", заяви Блан.
Като треньор Блан печели френското първенство четири пъти: веднъж с Бордо (сезон 2008/2009) и три пъти с Пари Сен Жермен.
Като играч Блан стана световен и европейски шампион.
- Ибрахимович шокира: В Марсилия хвърляха ножове по нас по време на мач
- Лил задържа Оливие Жиру, ветеранът подписа нов договор
- ПСЖ обяви Витиня и Жоао Невеш за непродаваеми
- Ли Кан Ин иска трансфер в Атлетико Мадрид
- Риоло атакува Ал-Хелаифи: ПСЖ не иска силна Лига 1, а пълна доминация
- Насри: Само Барселона може да накара Луис Енрике да напусне ПСЖ
- Монако се разделя със Себастиен Поконьоли след края на сезона
- Давиде Анчелоти пое Лил с двугодишен договор
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]