Наказаха Марсилия за нарушаване на ФФП
Стана известно по какъв начин УЕФА наказа Олимпик Марсилия за нарушаване на финансовия феърплей.
Според ESPN, френският клуб е глобен с 3 млн. евро. Също така организацията ще задържи 15% от печалбата на провансалци от участие в европейските клубни турнири през следващите два сезона. Освен това в продължение на три сезона Марсилия ще може да включва 23 имена в заявката си за турнирите под егидата на УЕФА, вместо 25.
Отбелязва се, че Марсилия може да оспори решението на УЕФА в Спортния арбитражен съд.
Марсилия завърши на второ място в предсрочно приключилото първенство на Лига 1 и ще участва в групите на Шампионска лига.
- Анонс на 33-ти кръг на Лига 1
- Анонс на 32-ри кръг на Лига 1 - срещите в събота
- Юве следи Грийнууд като вариант при евентуална раздяла с Консейсао
- Марсилия изпусна победата срещу Ница в края
- Анонс на 31-ви кръг на Лига 1
- Анонс на 31-ви кръг на Лига 1 - срещите в събота
- Бенатиа: Представянето ни беше срамно
- Анонс на 30-ти кръг на Лига 1 - срещите в неделя
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]