Белингам едва ли ще бъде наказан за жеста си

Английският полузащитник Джуд Белингам едва ли ще бъде наказан за четвъртфиналния мач от Евро 2024 срещу Швейцария на 6 юли.

Припомняме, че преди ден УЕФА обяви началото на разследване срещу Белингам, който, изглежда, направи неприличен жест към резервната скамейка на словашкия отбор след спасителния гол на Джуд за англичаните в добавеното време на второто полувреме на 1 /8-финален мач.

Веднага се появиха притеснения, че 21-годишният футболист на Реал Мадрид може да бъде дисквалифициран за следващия мач на Евро 2024, в който Англия вече ще бъде лишена от защитника Марк Гуехи, който има натрупани жълти картони.

Evening Standard обаче бърза да успокои английските фенове. Паричната глоба е най-тежкото наказание, пред което е изправен Белингам, ако Джуд бъде признат за виновен.

Самият Белингам категорично отрича всякаква вина, като изрази позицията си с туит след победата с 2:1.