Отмениха трети гол на Лукаку на Евро 2024

Белгийският нападател Ромелу Лукаку се разписа в 64-ата минута на мача от 2-ия кръг на груповата фаза на Европейското първенство 2024 с Румъния. Голът обаче бе отменен от ВАР, който установи, че има засада. Този гол беше третият гол на белгийския нападател, който беше отменен в този турнир. По-рано Лукаку вкара два гола срещу Словакия в мача от 1-ия кръг на груповата фаза на Европейското първенство през 2024 г., които не бяха зачетени от реферите.

Във втората минута на мача  с румънците белгийският нападател Ромелу Лукаку получи топката в наказателното поле на съперника, с гръб към вратата. След това подаде топката към халфа Юри Тилеманс, който порази вратата на румънския вратар Флорин Нита. В 80-та минута Де Брюйне увеличи преднината на своите.

В 1-ия кръг на груповата фаза на Европейското първенство през 2024 г. отборът на Белгия загуби от Словакия с резултат 0:1. Румъния победи отбора на Украйна с резултат 3:0.