Рашфорд: Имаме възможност да останем в историята
Английският нападател Маркус Рашфорд говори за предстоящия мач с Германия в 1/8-финалите на Европейското първенство 2020, което ще се проведе на 29 юни на стадион "Уембли" в Лондон. Стартовият свирка ще прозвучи в 19:00 часа българско време.
"Късметлии сме, че имаме възможността да бъдем част от историята. Основната ни цел е да победим. Ако успеем да спечелим, това ще се запомни завинаги. Ето как великите отбори остават в паметта за години напред.
Няма смисъл да се страхуваме от миналото. И без това не можете да се върнете и да го промените. Но можем да повлияем на резултата от предстоящия мач и да сме сигурни, че имаме повече шансове за победа", заяви Рашфорд.
Евро 2020 трябваше да се проведе миналото лято, но поради пандемията от коронавирус турнирът беше отложен за 2021 година.
- От славата на Арсенал до сълзите на Уест Хем: историята на сезон 2025/26
- Барселона разполага с две седмици, за да реши бъдещето на Рашфорд
- Манчестър Юнайтед и Милан следят халф на Ботафого
- Ман Сити планира трансфер от 50 млн. за звезда, която е под радара на Ман Юнайтед
- Манчестър Юнайтед се отказа от Елиът Андерсън
- Девет английски отбора ще играят в Европа през следващия сезон
- Манчестър Юнайтед договори спонсорство с букмейкъра Betway
- Реал Мадрид е най-популярният футболен клуб в социалните мрежи
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]